Liebster Award

         Siedząc sobie na TI (informatyka) i słuchając wywodu na temat tego jak włamywać się na konto facebookowe, weszłam niepozornie na swoją stronę i zobaczyłam, że zostałam nominowana do Liebster Award! Bardzo dziękuję za nominację Vivigianni90 i powiem szczerze, że to świetny pomysł z tymi nominacjami. Jest wiele świetnych blogów, którym ciężko się wybić, a to zawsze komuś może przysporzyć więcej czytelników na których zasługuje :)

Zasady:

 „Nominacja do  jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia.

Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób(informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Nominowani:


 1. http://ciemnaprzeszlosc.blog.pl/

 2. http://klaracelmer.blog.pl/

 3. http://feels-like-yesterday.blog.pl/

 4. http://nolca.blog.onet.pl/

 5. http://www.wiccawart.blogspot.com/

 6. http://kraina-melancholii.blog.pl/

 7. http://mcpatryk1995v2.blog.pl/

 8. http://loca-isabela.blog.pl/

 9. http://sogetta.blog.pl/

 10. http://niemozliwe-opowiadanie-2014.blog.pl/

 11. http://agatamojcner.blog.pl/

Pytania:

 1. Czym sugerowałaś/eś się tworząc główne postacie? Upodobaniem, sobą czy ludźmi z zewnątrz?
 2. Czy znajomi wiedzą o tym, że masz bloga z opowiadaniem?
 3. Planujesz wydać kiedyś książkę?
 4. Czy tworząc postać męską (u blogerek, które piszą powieść z romansem) lub odwrotnie (u blogerów), sugerowałaś/eś się swoim ideałem, partnerem czy aktorem/piosenkarzem?
 5. Jakbyś miał/a wybór do zmiany rzeczywistości to jaki świat (z książek, filmów) lub czasy byś wybrał/a?
 6. Wolisz pisać w pierwszej czy w trzeciej osobie i dlaczego?
 7. Jaka jest twoja ulubiona powieść lub seria?
 8. Jak i kiedy powstał twój pomysł na to opowiadanie?
 9. Czy zamieniłbyś/aś się życiem z bohaterem twojego opowiadania?
 10. Dlaczego akurat witryna „Onet” na bloga?
 11. Miewasz kryzysy w pisaniu?

A teraz moje odpowiedzi :)

1. Jakie były początki twojej przygody z pisaniem?

Zaczęło się bardzo dawno temu czyli w podstawówce. Do dziś pamiętam jak zachęciła mnie do tego Pani od polskiego, mówiąc, że pisanie jest czymś wyjątkowym, bo sami decydujemy jak potoczą się losy bohaterów i jak poprowadzimy fabułę. Jest to jedna z niewielu rzeczy, gdzie mamy (teraz wiem, że nie całą :D) władzę nad swoim odrębnym światem. Potem zaczęły się blogi (taaak) o Tokio Hotel na onecie. Potem przeszłam już do poważniejszych powieści fantasy, ale moim problemem było zawsze to, że nie potrafiłam skończyć wymyślonej przeze mnie historii. Miejmy nadzieję, że te opowiadanie zmieni ten przykry nawyk.

 2. Co sprawia ci największą trudność w pisaniu bloga?

Szczerze. Prawnie nic. Uwielbiam pisać i robię to z czystej przyjemności. Nie ma rzeczy bardziej lub mniej cięższych. Piszę bo kocham. Bardziej mogę zwrócić uwagę na to, że w pewnym momencie mam kryzys. To znaczy wypalam się i nudzi mnie historia, którą piszę, a rozdziały wydają mi się coraz gorsze aż kończę z pisaniem. Ale myślę, że nie jestem jedyną osobą, która tak miewa :)

3. Czy przygotowujesz posty z wyprzedzeniem, czy piszesz na żywca?

Oczywiście, że z wyprzedzeniem. Powinien o tym wiedzieć każdy szanujący się pisarz, że zanim coś opublikujemy to powinniśmy przeczytać całość przynajmniej kolejnego dnia po napisaniu. Wytłumaczeniem jest to, że zaraz po napisaniu, zwracamy zbyt małą uwagę na błędy a tekst zbyt idealizujemy, uważając, że jest naprawdę dobry. Dopiero po jakimś czasie, na chłodno, jesteśmy wstanie ocenić jego jakość :) Więc zawsze będę miała u siebie na komputerze dalsze rozdziały, ale czekam z ich opublikowaniem.

 4. Ile czasu tygodniowo poświęcasz swojemu blogowi?

Ciężko powiedzieć. Potrafię każdego dnia pisać opowiadanie albo je po prostu czytać i sprawdzać. Zawsze dawało mi dużo radochy czytanie swoich rozdziałów. Nawet zdarzyło się, że przeczytałam jeszcze raz te umieszczone na tym blogu :) Jednak jeśli chodzi o samo ulepszanie bloga czyli strony, to wiele nie robię oprócz wstawiania rozdziałów i dopracowywania witryny, która wciąż jest w budowie. Jednak robię to niezwykle rzadko.

 5. Jakie są twoje 3 ulubione książki z dzieciństwa?

 Nie zaskoczę, ale zacznę od mojej ulubionej serii, którą czytam do dziś po kilka razy:)

 1. Harry Potter

I na tym zakończę ;) Nie mam ulubionych książek oprócz tej powyższej serii. Podobała mi się Narnia albo wiedźmin, ale nie zaliczam ich do wyjątkowych. Po prostu były fajne, jak wiele innych książek, które czytałam. Jednak seria Harrego Pottera jest wyjątkową, bo jako jedyną czytałam wiele razy i pewnie dalej będę czytać. I za każdym razem historię młodego czarodzieja przeżywam od nowa. Mistrzostwo!

 6. Z jaką postacią literacką się utożsamiasz?

Niestety z żadna ;)

 7. Czy oprócz bloga piszesz coś jeszcze?

Aktualnie nie.

 8. Czy wiążesz swoje marzenia z profesjonalną karierą pisarską?

Tak, ale nie jako główny zawód. Chcę pisać książki i mam nadzieję, że uda mi się je wydać, jednakże nie zamierzam stawiać tylko na jedną kartę ;) Nie bez powodu studiuje psychologie :D

 9. Co lubisz robić w wolnej chwili?

 Wszystko? Od grania na gitarze, pianinie, spotykania się ze znajomymi, pisanie, bieganie, oglądanie seriali czy filmów. Tego jest bardzo, bardzo wiele, więc skończę na tym :D

 10. Kto jest dla ciebie wzorem do naśladowania?

 Szczerze, nikogo nie naśladuje. Słucham własnego głosu serca i jestem wierna sobie :) Czytam książki różnych ludzi, bardziej te psychologiczne i biorę ich uwagi do serca, jednak to sama wybieram jak chce aby wyglądało moje życie :)

 11. Co sądzisz o pisaniu fan fiction?

Sama pisałam :D Jednak nie mam żadnej opinii. Jest to dobra metoda aby zacząć historię z pisaniem, bo o wiele łatwiej pisać o swoim wymarzonym idolu niż stworzyć własną, niepowtarzalną historię. Uważam również, ze jest to świetny pomysł na niespełnione pragnienia :)

 ~*~

Dziękuję jeszcze raz za nominację i spodziewajcie się niedługo kolejnego rozdziału :) Termin został przedłużony, aby ta nominacja jeszcze mogła się nacieszyć byciem na głównej stronie. Dziękuję wszystkim serdecznie za poprzednie komentarze w szczególności Czarnemu Kapturkowi i Vivigianni90, które są ze mną od początku :)

Melancholy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.